Ekipa Milana odigrala je samo 2:2 u meču 26. kola Serije A protiv poslednjeplasirane Salernitane i tako sebi otežali borbu za titulu.

Roso-neri su poveli već u petom minutu prekoŽunior Mesijasa na dodavanje Tea Ernandeza.

Međutim, domaći su uzvratili 24 minuta kasnije. Skor je izjednačio Federiko Bonacoli. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Milan Đurić, internacionalac iz Bosne I Hercegovine, doneo je timu iz Salerna vođstvo u 72. minutu. Bod Milanu doneo je Ante Rebić na dodavanje Žirua. Do kraja meča je Žiru mogao da donese tri boda crveno-crnima, ali je propustio odličnu priliku u 80. minutu.

Milan je i dalje lider sa 56 bodova, dva više, ali i dva meča više od Intera. Salernitana je sa 14 bodova na 20. mestu.

Roma i Verona odigrali su u Rimu nerešeno 2:2.

Vodila je Verona sa 2:0, golovima Antonina Baraka u petom i Adriena Tameze u 20. minutu, da bi izjednačenje Romi doneli golovima Kristijan Volpato u 65. i Edorado Bove u 84. minutu.

Srpski internacionalci u dresu Verone Darko Lazović i Ivan Ilić na terenu su proveli svih 90 minuta.

Roma je sedma na tabeli sa 41 bodom, a Verona je na devetom mestu sa 37 poena.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su na svom terenu Empoli sa 2:0. Dvostruki strelac za Sapdoriju bio je Fabio Kvaljarela u 14. i 29. minutu.

Sampdorija je zabeležila sedmu pobedu u prvenstvu i sa 26 bodova zauzima 15. poziciju. Empoli je na 11. mestu sa 31 poenom.