Fudbaleri Milana i Porta odigrali su nerešeno 1:1 u meču četvrtog kola grupe B u Ligi šampiona, na stadionu San Siro.

Po jedno dobro poluvreme odigrala je svaka od ekipa, ali je utisak da je Porto malo više zaslužio trijumf.

Zrelije šanse su propuštali i pogađali čak i okvir gola, da bi u drugom delu Milan bio bolji i posle izjednačenja krenuo na sve ili ništa.

„Rosonerima“ je samo pobeda bila opcija jer posle tri meča nisu imali ni bod, a Porto je mogao sebi da dozvoli da čuva i remi.

Prvo poluvreme proteklo je u sjajnom izdanju Marka Grujića, koji se više igrao fudbala, kao da puca od samopouzdanja.

Srbin nije bio strelac za Porto, ali jeste namestio gol Luisu Dijazu već u petom minutu susreta za šok na San Siru.

Ukrao je loptu, pa onda iz kaznenog prostora odložio na levu stranu svom saigraču, a otvoreni Dijaz je kaznio slabu odbranu Milana.

Golman Ćiprijan Tatarušanu tu nije mogao ništa, ali je do poluvremena spasao svoj klub u još nekoliko situacija.

Upravo je Grujić bio najveća napast po gol rivala, pošto je glavom zapretio najpre u 16. a onda i u 24. minutu.

Oba puta je Tatarušanu reagovao fantastično. Šansu za Porto propustio je i Otavio u desetom minutu.

Milan je svoje šanse imao samo sporadično, ali je Olivije Žiru u 33. minutu sa oko 25 metara poslao jak i precizan šut.

Odbranio ga je čuvar mreže Porta, a „rosoneri“ su ozbiljnu priliku imali i pred nadoknadu prvog dela igre, kada je Salemakers šutirao preko gola.

Bolji početak drugog poluvremena malo je razmrdao Milan. Marko Grujić je u 50. minutu dobio žuti karton, Brahim Dijaz je pritiskao odbranu Porta, a Rafael Leao je u 52. bio u opasnoj šansi.

Dobio je pas od Salemakersa, bio je korak iza odbrane Porta i u nedozvoljenoj poziciji, ali je italijanski velikan igrom živnuo.

Igrao se 56. minut kada je Porto imao čist zicer za 2:0. Pepe je dobio dugu loptu iz prekida, glavom ju je sproveo u peterac do Evanilsona, a Brazilac je pogodio prečku.

Milan je uspeo da stigne do izjednačenja u 61. minutu kada je dobar šut van šesnaesterca uputio Benaser, Diogo Košta ga je odbranio, ali odbio loptu do Kalulua.

Pjer Kalulu je šutirao sa leve strane, kroz noge Košti, a lopta se od Mbembe odbila u mrežu, mada je pošteno reći da igrač Porta nije ni mogao mnogo šta da uradi.

Italijani su do kraja pojačavali napade, a Porto se povukao. Igračima Serđa Konseisaa je odgovarao i nerešen ishod, a Piolijevim fudbalerima nije.

Zato su ušli Ibrahimović, Kesi i Krunić da u poslednjih 15 minuta nešto promene. Ibrahimvoić je postigao pogodak u 83. minutu, ali je pre asistencije Teo Ernandez bio u ofsajdu.

Do kraja meča nije bilo većih prilika, mada je skakačka nadmoć Ibrahimovića olakšavala posao italijanskom klubu. Da je ušao ranije, možda bi napravio i rezultatsku razliku.

Grujić je tek u završnici napravio nekoliko grešaka, ali se one nisu osvetile Portu, koji je bodom ostao drugi na tabeli grupe.

Milan – Porto 1:1 (0:1)

(Mbemba 61. ag – Dijaz 6)

Stadion: San Siro, Milan; Kapacitet do 80.000; Sudija: Klemon Turpan

Milan: Tatarušanu – Ernandez, Romanjoli, Tomori, Kalabrija, Benaser, Tonali, Leao, Dijaz, Selmakers, Žiru; Trener: Stefano Pioli

Porto: Košta – Sanusi, Mbemba, Pepe, Žoao Mario, Otavio, Grujić, Oliveira, Dijaz, Evanilson, Taremi; Trener: Serđo Konseisao

Drugo poluvreme:

90+3′ KRAJ! Remi u Milanu

Na kraju se odbranio Porto i nije uspeo da napravi ništa više u napadu, ali nije ni Milan.

83′ Poništen gol Milana!

Ibrahimović je savladao Koštu, ali je Teo Ernandez pre asistencije bio u ofsajdu i sudijama to nije promaklo.

73′ Italijani ubedljiviji u nastavku…

Gotovo sve vreme drže loptu igrači Milana, Grujić je dobro reagovao posle jednog prekida, ali njegov tim sada ne može da isprati rivala u ofanzivi.

67′ Pioli hoće pobedu, Milan se „osvežava“

Menja trener „rosonera“, ulaze Kesi i Krunić, izlaze Tonali i Braim Dijaz.

61′ GOOOL! Milan poravnava na 1:1

Kalulu je strelac! Benaser je pucao, golman je odbio tu loptu i onda je na nju naleteo Kalulu koji je iskosa šutirao kroz noge golmana Milana. Lopta je zakačila Sanusija na putu ka mreži i to je izjednačenje.

61′ Real Madrid – Šahtjor 2:1, ponovo vode Madriđani

I još jednom je kombinacija dobitna bila ona između Vinijsijus Žuniora kao asisitenta i Benzeme kao strelca.

56′ Prečka spasila Milan!

Pepe je dobio loptu iz prekida na levoj strani, glavom je ubacio pred peterac gde je bio Evanilson koji je glavom neometan pogodio prečku, mada je mogao praktično da bira gde će šutirati.

50′ Žuti za Grujića

Oštrije je startovao na Sandru Tonaliju s leđa i sudija je to kaznio javnom opomenom.

46′ Počeo je drugi deo igre, ništa od Ibre na terenu

Odmah na startu se dobro brane igrači Porta od naleta Braima Dijaza.

Prvo poluvreme:

45′ Opasna kontra Milana!

Leao je u kontri dobio loptu napred po levoj strani, centrirao je ka petercu, tamo nije bio Žiru, ali jeste loptu zahvatio Salemakers koji je šutirao preko gola.

Gol Šahtjora je malo remek-delo…

39′ Real Madrid – Šahtjor 1:1, Ukrajinci izjednačili

Strelac je Fernando, a asistirao mu je Alan Patrik.

33′ Au kakva šansa za Žirua – Milan umalo kaznio promašaje Porta!

Golman Košta je odbranio sjajan udarac Francuza sa oko 25 metara. Veoma lepa parada.

31′ Još dva šuta Grujića!

Ubedljivo najaktivniji pojedinac u napadu Porta je srpski igrač. Treći pokušaj glavom odbranio mu je rumunski golman, a onda i jedan nogom.

24′ Ponovo Grujić u šansi

Još jedan prekid, opet odličan skok Grujića koji je mogao možda i jače da je udari, ali je svakako gađao precizno. Tatarušanu je još jednom bio na visini zadatka i ponovo je skinuo Srbinu čist pogodak i prvenac u Ligi šampiona.

16′ Nova šansa za gol, Grujiću malo falilo

Prekid je izveden sa desne strane, Grujić je bio na skoku kod desne stative, glavom je šutirao pored Tea Ernandeza, ali je Tatarušanu fantastično skinuo šut Grujića.

14′ GOOOL! Real Madrid – Šahtjor 1:0

Karim Benzema je strelac, asistirao mu je Vinisijus Žunior, ovo su tražili Madriđani u ranoj fazi utakmice.

10′ Velika šansa za Porto!

Dijaz je vukao loptu levom stranom, prosledio je pas za Otavija, a ovaj je šutirao sa petnaestak metara visoko preko gola. Mogao je i mnogo bolje.

6′ GOOOOL! Grujić asistent, Porto vodi 1:0

Porto je krenuo u jednu od prvih pravih akcija na meču, i iz nje je Grujić u kaznenom prostoru uzeo loptu, prosledio je levo za saigrača, a Luis Dijaz je lako savladao Tatarušanua.

BONUS VIDEO: Veoma sumnjiv penal za Empoli protiv Zvezde