FK Milan, FK Atletiko
FK Milan, FK Atletiko; FotO: EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Milana pobedili su na gostovanju ekipu Atletiko Madrida sa 1:0, u meču petog kola Grupe B Lige šampiona.

Jedini gol na meču viđen je u 87. minutu. Frank Kesi je uputio centaršut u kazneni prostor, a najbolji u skoku je bio Žunior Mesijas, koji je tako italijanski tim ostavio u igri za plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Liverpul je u drugom meču grupe na svom terenu savladao Porto sa 2:0.

Engleski tim, koji je ranije osigurao prvo mesto u grupi i plasman u nokaut fazu, do vođstva je mogao u 37. minutu, ali je gol Sadija Manea poništen zbog ofsajda.

Do prednosti domaći tim dolazi u 52. minutu. Nakon izvedenog slobodnog udarca, i dobre intervencije odbrane Porta, do odbijene lopte je došao Tijago Alkantara, koji je uputio precizan udarac sa distance.

Konačan rezultat postavio je Mohamed Salah u 70. minutu, na asistenciju Džordana Hendersona.

Srpski fudbaler Marko Grujić igrao je za Porto od 77. minuta.

U Grupi B Liverpul vodi sa 15 bodova, Porto je drugi sa pet bodova, treći Milan ima četiri, a isti broj bodova na poslednjem mestu ima Atletiko Madrid.

U narednom kolu Milan dočekuje Liverpul, a Porto na svom terenu igra protiv Atletiko Madrida.