Izuzetno uzbudljivo veče u Seriji A s velikim brojem pogodaka. Bolonja Siniše Mihajlovića pobedila je kao gost Sampdoriju rezultatom 2:1 (0:0), dok je strelac za Veronu u remiju sa Sasuolom - 3:3 bio Darko Lazović.

Veliki Mihajlović uzeo je meru svom bivšem klubu – Sampdoriji. Mreže su u prvom poluvremenu mirovale na „Luiđi Ferarisu“, da bi u nastavku strelci za goste bili Barou iz penala u 70, odnosno Orsolini u 75. minutu, dok je utešni pogodak za goste postigao Bonacoli u samom finišu susreta.

Zapaženu partiju u 28. kolu italijanskog prvenstva imao je i bivši krilni fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović.

On je postigao prvi gol za Veronu u 51. minutu na gostovanju Sasuolu, da bi na kraju njegov tim na kraju ispustio pobedu u 97. minutu, kada je Rožerio pogodio za bod Sasuola.

Lazović je takođe upisao i asistenciju, nakon što je maestralnog spoljnom proigrao Stepinskog, bilo je to njegovo šesto uspešno dodavanje koje je prethodilo golu u ovaj sezoni.

Dvostruki strelac za domaćina bio je Boga, dok povremeni srpski reprezentativac Filip Đuričić nije ulazio u igru.