Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su ekipu Sent Etjena 3:1 u utakmici 15. kola francuske Lige 1.

Parižani su već u petom minutu stigli do prednosti, ali je Nejmarov gol poništen zbog ofsajda.

Hladan tuš je stigao u 25. minutu kada je fudbaler domaće ekipe Buanga pogodio mrežu koju čuva Đanluiđi Donaruma.

Ipak, nakon nekoliko neiskorišćenih prilika, Parižani su u nadoknadi prvog poluvremena poravnali rezultat. Asistent je bio Mesi, a loptu je u mrežu sproveo Markinjos.

U drugom poluvremenu, PSŽ je preuzeo potpunu inicijativu, dozvolivši rivalu samo nešto više od 20 odsto poseda lopte.

Gol za vođstvo postigao je Anhel Di Marija deset minuta pred kraj utakmice, da bi konačan rezultat postavio Markinjos ponovo u nadoknadi vremena. Za oba gola asistent je bio Lionel Mesi.

Ipak, Parižani ovu pobedu mogu označiti i kao Pirovu, pošto su pred sam kraj drugog dela igre, ostali bez Nejmara, koji je doživeo povredu zgloba. Tek nakon detaljnijih pregleda biće ustanovljeno kolika ga pauza čeka.

Utakmicu je obeležio i debi Serhija Ramosa u dresu pariskog kluba.

PSŽ je ovom pobedom uvećao prednost nad drugoplasiranom Nicom i sada ima 14 bodova više, dok je Sent Etjen poslednji sa 12 bodova nakon 15 utakmica.