Lionel Mesi će dugo pamtiti meč protiv Ueske u 27. kolu Primere (4:1). Ne samo zbog novog trijumfa Barselone, već i po istorijskom nastupu.

Argentinac je upisao ukupno 767 nastup za Barsu i po tome se izjednačio sa legendarnim kapitenom Ćavijem.

Kao što je i navikao navijače istorijski susret je ukrasio na sebi svojstven način. Postigao je sjajan pogodak, kada je najpre izbacio igrača rivala jednim dodirom, a onda poslao projektil u gornji desni ugao golmana Alvara Fernandeza.

Mesi je tako stigao do 660. gola u dresu giganta iz Katalonije. Došao je do 20 golova u ovoj sezoni Primere i tako je postao prvi igrač u istoriji koji je u 13 uzastopnih sezona španskog prvenstva postigao 20 ili više golova. Od debija 2004. godine upisao je i 262 asistencije.

U 90. minutu je postigao i drugi pogodak (21. ove sezone). Još jednom je to bio udarac izvan kaznenog prostora, ali je ovog puta završio u donjem desnom uglu golmana Ueske.

Barsa se potrudila da rekord legende kluba obeleži na poseban način. Uz koreografiju na kojoj je bio zagrljen sa Ćavijem, snimila je i kraći video snimak na kome Ćavi, Luis Suarez, Karles Pujol, Đerar Pike, Nejmar, Kutinjo i drugi slave pogodak na način na koji to uvek radi Argentinac.

Drugi pogodak za Barselonu postigao je Antoan Grizman u 35. minutu, a Rafa Mir je sa penala u nadoknadi prvog poluvremena smanjio prednost Barselone.

Mesi je sve obeležio i asistencijom Minguezi u 53. minutu, koji je glavom matirao Fernandeza za 3:1.