Velika pobeda "vučice".

Fudbaleri Rome pobedili su večeras u gostima milanski Inter sa 2:1, u meču osmog kola italijanske Serije A.

Strelci za Romu bili su Paulo Dibala u 39. i Kris Smoling u 75. minutu. dok je vodeći gol za Inter postigao Federiko Dimarko u 30. minutu.

Inter je bio bolji u prvih pola sata, a onda je Roma preuzela kontrolu i počela je snažno da napada.

Veliku borbu smo videli u drugom poluvremenu, a meč je rešio Smolig glavom nakon slobodnog udarca.

Srpski fudbaler Nemanja Matić je odigrao svih 90. minuta, dok je Mile Svilar meč proveo na klupi.

Roma je upisala petu pobedu u šampionatu i sa 16 bodova zuzima četvrto mesto na tabeli, dok je Inter zabeležio četvrti poraz i nalazi se na sedmom mestu sa 12 bodova.

U narednom kolu Roma će dočekati Leče, dok će Inter gostovati Sasuolou.