Sjajna partija bivšeg reprezentativca Srbije.

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima Veronu sa 3:1, u meču 12. kola italijanske Serije A.

Povela je Verona pogotkom Pavela Davidoviča u 27. minutu, da bi Roma izjednačila golom Nikola Zaniola u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Pobedu Romi doneli su golovima Kristijan Volpato u 88. minutu, posle asistencije srpskog internacionalca Nemanje Matića i Stefan El Šaravi u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Verona je od 36. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je Davidovič dobio direktan crveni karton.

Roma je zabeležila osmu pobedu u prvenstvu i sa 25 bodova zauzima četvrtu poziciju na tabeli. Verona je na pretposlednjem, 19. mestu sa pet poena.

U narednom kolu, Roma će u gradskom drbiju dočekati Lacio, dok će Verona gostovati Monci.

Fudbaleri Bolonje pobedili su u gostima Moncu sa 2:1, u poslednjem meču 12. kola italijanske Serije A.

Strelci za Bolonju bili su Luis Ferguson u 60. i Rikardo Orsolini u 73. minutu.

Gol za Bolonju postigao je Andrea Petanja iz penala u 57. minutu.

Bolonja je stigla do treće pobede u šampionatu i sa 13 bodova zauzima 12. poziciju na tabeli, dok je Monca na 15. mestu sa 10 poena.