Marko Grujić je konačno dobio priliku da zaigra za Liverpul i ostavio je fenomenalan utisak.

Centralni vezista je nastupio u četvrtom kolu Liga kupa protiv Arsenala, ali njegova ekipa nije uspela da prođe dalje.

Utakmica je rešena posle penala, pošto je nakon 120 minuta rezultat bio nerešen – 0:0.

Grujić je na terenu proveo 98 minuta i bio je najbolje ocenjeni fudbaler u polju, prema analizi specijalizovanog servisa Sofascore.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je dobio ocenu 7,9, dok je bolji od njega bio samo golman Arsenala Bernd Leno, sa ocenom 9,9, a ocenom 7,9 je nagrađen i njegov kolega, Adrijan.

Grujić je sa pozicije srednjeg igrača u formaciji sa trojicom veznjaka dirigovao igrom Liverpula, imao je čak 88 odsto uspešnosti u dodavanjima, a uputio je i sedam udaraca na gol protivnika.

Samo jedan prekršaj, pet oduzetih lopti i dva faula protivnika daju do znanja menadžeru Jirgenu Klopu da u Grujiću može da ima ozbiljno pojačanje za narednu sezonu.

Ukoliko odluči da ga zadrži.

Navodno, za usluge Grujića, koji je prethodno nastupao za Hertu iz Berlina na pozajmici, zainteresovani su Vest Hem i Sautempton.

da se poklonim da vam cestitam nista u ziv nije lako da radimo da nared da se ne des poslednja 25 minuta bolji smo od tih stvari