Siti grabi ka tituli.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Lids 2:1 na svom terenu u 35. kolu Premijer lige.

Ilkaj Gundogan doveo je svoju ekipu u prednost u 19. minutu na asistenciju Rijada Mareza, a isti igrač je i duplirao prednost Sitija u 27. minutu a asistent je ponovo bio Alžirac.

Najbolji strelac lige sa 35 golova, Erling Holan, obrukao u 35. minutu kada je promašio čitavu loptu i tako propustio veliku priliku. Imao je i Lids svojih šansi, Veston Mekeni propustio je priliku da prepolovi zaostatak svoje ekipe u 29. minutu, ali je Ederson odbranio.

Holan nije bio na visini zadatka ni u 62. minutu kada je pogodio stativu iz dobre šanse.

Gundogan je promašio penal za het-trik u 84. minutu, odmah nakon toga Rodrigo je smanjio prednost „građana“. Međutim, Lids nije uspeo da kazni Siti za promašaje. Ekipa trenera Pepa Gvardiola prva je na tabeli sa četiri boda više u odnosu na Arsenal.

Čelsi je konačno došao do pobede, prve od povratka trenera Frenka Lamparda, i to nad Bornmutom u gostima 3:1. Za londonsku ekipu pogađali su Konor Galager u devetom, Benoa Badijašil u 82 i Žoao Feliks u 86. minutu. Matijas Vinja je postigao jedini gol za domaće.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 16, Vulverhempton je minimalnim rezultatom pobedio Aston Vilu, koja je prekinula niz od 10 utakmica bez poraza, dok je Totenhem sa takođe 1:0 bio bolji od Kristal Palasa.