Dešavanja uživo sa četvrtog kola Lige šampiona pratite na Nova.rs

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali Jang Bojs na svom terenu rezultatom 3:0 u trećem kolu Lige šampiona. Ovo je rezultat koji može da raduje navijače Crvene zvezde, jer crveno-beli sada imaju bolju gol-razliku od Jang Bojsa i nalaze se na trećem mestu na tabeli grupe, koje bi im garantovalo nastavak takmičenja u nokaut fazi Lige Evrope. Zvezda i Jang Bojs imaju po bod, Lajpcig je drugi sa devet bodova, dok je Siti prvi sa maksimalnih 12.

#related-news_0

Od samog početka utakmice je ekipa trenera Pepa Gvardiole imala inicijativu i stvarala šanse. Već u sedmom minutu su „građani“ mogli do vođstva, ali je šut Rika Luisa iz neposredne blizine bio blokiran. Deset minuta kasnije Fil Foden je mogao do gola, ali je golman Anton Račiopi fantastično odbranio njegov šut.

Siti je probio bedem gostiju u 22. minutu, kada je Sandro Lauper skrivio jedanaesterac. Minut kasnije, sa lakoćom je penal pretvorio u gol Erling Holan. U nastavku prvom poluvremena više nije bilo većih prilika za gol, sve do prvog minuta sudijske nadoknade kada je Foden sjajno probio po krilu nakon što mu je preciznu dugu loptu dodao Džek Griliš. Nakon dobrog prodora, Englez je preciznim udarcem savladao golmana i duplirao prednost.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 51. minutu kada je Holan postigao svoj drugi gol na utakmici. On je primio dodavanje Rika Luisa i snažnim udarcem izvan kaznenog prostora zatresao mrežu. Da situacija za goste bude još gora, Lauper je dobio drugi žuti, automatski i crveni karton, u 53. minutu.

Domaći su nakon toga „stali na loptu“. Uglavnom su odigravali kratke pasove na sredini terena bez previše opasnih napada. Jang Bojs je jako teško uspevao da dođe i do lopte a kamo li do prilike da ugrozi gol protivnika, te je ostatak utakmice protekao u rutinskom odrađivanju posla od strane Mančester sitija.

Mančester siti – Jang Bojs 3:0 (Holan 23 penal, 52, Foden 45)

Stadion: Etihad Sudija: Erik Lambrehts

Mančester siti: Ederson, Luis, Voker (od 61. minuta Filips), Diaš, Gvardiol, Stouns (od 46. minuta Ake), Kovačić (od 80. minuta Doku), Griliš, Nunješ, Foden, Holan (od 61. minuta Bob)

Jang Bojs: Račiopi, Janko (od 65. minuta Blum), Amenda, Kamara, Benito, Garsija (od 78. minuta Person), Niase, Lauper, Ugrinić (od 88. minuta Males), Elia (od 78. minuta Ganvula), Iten (od 65. minuta Čiava)

Milan – PSŽ 2:1 (Škrinijar 9, Leao 12, Žiru 50)

Stadion: Đuzepe Meaca Sudija: Hesus Hil Manzano

Milan: Mainjan, Ernandez, Tomori, Tijav, Kalabrija, Reinders, Musa (od 84. minuta Krunić), Loftus-Čik, Leao (od 84. minuta Okafor), Pulišić (od 92. minuta Florenci), Žiru

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Škrinijar (od 89. minuta Barkola), Ernandez (od 64.minuta Mukijele), Zaire Emeri, Ugarte (od 60. minuta Ruiz), Vitinja (od 60.minuta Li Kang-In), Dembele, Mbape, Kolo Muani (od 60 minuta Ramos)

Mančester siti - Jang Bojs 3:0 (Holan 23. penal, 52, Foden 45), Milan - PSŽ 2:1 (Škrinijar 9, Leao 12, Žiru 50), Atletiko Madrid - Seltik 6:0, Porto - Antverpen 1:0, Lacio - Fejenord 1:0