Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Aston Vilu u meču 23. kola engleske Premijer lige.

„Građani“ su iskoristili veliki kiks Arsenala u subotu i remi sa Brentfordom, da priđu na tri boda zaostatka londonskom klubu.

Doduše, tim Pepa Gvardiole ima i meč više, ali upravo sa Arsenalom igra 15. februara pa može da zakuva šampionsku trku u Premijer ligi.

Već od uvodnih minuta se videlo ko će kontrolisati dešavanja na terenu, pošto je Rodri za manje od 240 sekundi pogodio metu, a Siti vodio sa 1:0.

Mančesterski klub je na 2:0 povisio u 39. minutu kada je precizan bio Ilkaj Gundogan na asistenciju Erlinga Holana.

Norvežanin se nije upisao u listu strelaca, ali jeste Rijad Marez koji je realizovao penal u nadoknadi prvog poluvremena za 3:0.

Vila je u nastavku uspela da ublaži poraz, golom Olija Votkinsa posle dodavanja Daglasa Luiza za konačan rezultat.

Siti sada ima 48 bodova na drugom mestu Premijer lige, a Aston Vila je na 11. poziciji sa 28 bodova. Vodeći Arsenal ima 51 bod.