Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Mančester junajted kao gosti u gradskom derbiju rezultatom 2:0, u 11. kolu Premijer lige.

Gradski derbi doneo je igru „mačke i miša“, na Old Trafordu se za sve pitala samo jedna ekipa – četa Pepa Gvardiole.

Siti je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je drugi na tabeli sa 23 boda, odnosno ima dva boda manje uz meč više od lidera Čelsija.

Na drugoj strani, Junajted je doživeo četvrti poraz u sezoni, a treći u poslednje četiri utakmice i dalje je peti na tabeli sa 17 osvojenih bodova.

Jednostavno, ekipa Olea Gunara Solskjera potpuno se raspala u gradskom derbiju, o čemu svedoče brojni podaci.

Junajted nije uspeo da sačuva mrežu na svom terenu u prvenstvu još od marta, a jedini udarac u okvir gola na ovoj utakmici uputio je Kristijano Ronaldo u 25. minutu.

Siti je došao do osme premijerligaške pobede na „Teatru snova“, što im je najviše trijumfa u gostima u istoriji računajući samo prvenstvo.

Jasno je koliko je Siti bio bolji rival u svakom segmentu i da De Hea u prvom poluvremenu nije čudesno branio poraz „đavola“ bio bi daleko ubedljiviji.

„Građani“ su poveli u sedmom minutu kada je Erik Baji nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu, a konačan rezultat postavio je Bernanrdo Silva pred kraj poluvremena, opet posle sjajnog centaršuta Kansela.

Dominacija Sitija zaokružena je sa 753 uspešna dodavanja, što je najviše da je imao neki Junajtedov rival u Premijer ligi još od sezone 2003/2004.

BONUS VIDEO Čileanac koji je zavoleo Srbiju, našu hranu, devojke i srpski jezik, a sve zbog fudbala