Srpski fudbaler postigao je novi gol, ali njegov Hetafe nije uspeo da dođe do pobede na svom terenu protiv Las Palmasa (3:3) u u 27. kolu La lige.

Haime Mata je doveo u prednost domaće golom u 11. minutu. Tri minuta posle prvog gola je već bilo 2:0 zahvaljujuži golu Mejsona Grinvuda. Hetafe se vratio kada je Sandro Ramirez zatresao mrežu u 35. minutu.

Potom je Maksimović pogodio u 45. minutu.

Imao je Hetafe dva gola prednosti na poluvremenu i delovalo je da grabi ka pobedi. Međutim, usledio je veliki povratak Las Palmasa. Sarhi Kardona je pogodio u 50. minutu, a onda i Munir El Hadadi u 57. za konačan rezultat.

Makimović je postigao svoj drugi gol u poslednje tri utakmice, a četvrti ukupno ove sezone u La ligi.

Las Palmas je osmi na tabeli na 37 bodova i u borbi je za neko od evropskih takmičenja naredne sezone, za šta mu je potrebno da bude u prvih sedam. U igri je i Hetafe koji je 10. i ima 35 bodova.