Fudbaleri Lacija savladli su kao gosti Speciju sa 2:1 u prvoj utakmici 10. kola Serije A, uz prelep gol iz slobodnog udarca Sergeja Milinković-Savića.

Gosti iz glavnog grada poveli su već posle 15 minuta pogotkom kapitena Ćira Imobilea koji je stigao do sedmog gola na osmoj ligaškoj utakmici ove sezone.

Desetak minuta pre kraja prvog poluvremena Milinković-Savić je prelepim udarcem iz slobodnjaka doneo dva gola prednosti Laciju.

Udarac sa nekih 20-25 metara zavrsio je u desnom uglu golmana Provedela koji je samo pogledom ispratio treći ligaški gol srpskog reprezentativca ove sezone.

Specija je u nastavku uspela da smanji vođstvo u 64. minutu, ali ne i da izbegne četvrti poraz u sezoni.

Milinković-Savić igrao je do 74. minuta kada ga je zamenio Marko Parolo.

Lacio se posle deset odigranih kola nalazi na sedmom mestu sa 17 bodova, dok je Specija na 15. mestu sa deset osvojenih bodova.