Đorđe Petrović

Sjajna utakmica.

Fudbaleri Čelsija slavili su protiv Lutona na gostovanju 3:2 u 20. kolu Premijer lige.

Ekipa iz Londona povela je već u 12. minutu golom Kola Palmera nakon velike greške domaće ekipe. Palmer je potom upisao i asistenciju, u 37. minutu kada je Noni Madueke zatresao mrežu.

Palmer je još jednom pogodio, u 70. minutu i od tog trenutka Čelsi je imao veliku prednost. Međutim, Luton se nije predavao. Domaća ekipa smanjila je zaostatak u 80. minutu preko Rosa Barklija. Elajdža Adebajo je potom doneo veliku dramu kada je pogodio šest minuta kasnije. Iako je pre toga odlično odbranio Đorđe Petrović, golman Čelsija, Adebajo je natrčao na odbijenu loptu.

U samoj završnici, kada je Luton vršio jak pritisak na gol protivnika, srpski golman je zabeležio nekoliko maestralnih odbrana, odbranio je nekoliko čistih zicera i na taj način spasao Čelsi koji se branio poslednjih 20-ak minuta. Četiri odbrane je upisao Petrović.

Ekipa Maurisija Poketina je 10. na tabeli Premijer lige sa 28 bodova dok je Luton 18. sa 15 bodova.