Fudbaleri Čikago Fajera pobedili su Inter Majami sa 1:0, a strelac jedinog pogotka za tim iz Ilinoja bio je Luka Stojanović.

Nekadašnji igrač Čukaričkog pogodio je mrežu tima sa Floride u 69. minutu kada je bez pardona namestio loptu na tridesetak metara od gola i pucao.

Lopta je pala neposredno ispred gola Majamija i otežala posao golmanu Džonu Mekartiju, koji nije najbolje reagovao.

Stojanović je tako upisao svoj treći gol od 18. aprila do sada, odnosno u prethodnih pet utakmica svog kluba.

Kuriozitet je da je protiv Majamija ušao u 59. minutu kao zamena za Brajana Gutijereza, dok je utakmicu pre toga, protiv DC junajteda, proveo na klupi.

Stojanović je poznat kao fudbaler koji je Milanu Borjanu dao jedan od najatraktivnijih golova viđenih u Superligi godinama unazad.

On je, krajem 2019. uz pomoć saigrača presreo lošu povratnu loptu Marka Gobeljića, povukao je kontru i tačno sa centra igrališta lansirao fantastičan lob.

Borjan je u tom trenutku izašao predaleko od mreže, ne očekujući projektil Stojanovića i posle meča je samo mogao da čestita protivniku. Stojanović je ubrzo otišao u Čikago, gde igra već više od godinu dana.