Ni dva gola i igrač više nisu garant pobede.

Ako su i gajili nade da bi mogli do šampionske titule, fudbaleri Borusije iz Dortmunda ih nakon utakmice 28. kola protiv Štutgarta više nemaju, i to zasluženo – 3:3.

Prvih pola sata bilo je idealno – prvo je u 26. minutu Sebastijan Ale pogodio za 1:0, potom je u 33. minutu Donjel Alen bio precizan za 2:0.

Potom je u 39. minutu Konstantinos Mavropanos dobio drugi žuti karton u roku od pet minuta, i činilo se da će „milioneri“ lako do pobede.

No, u 78. minutu Tengaj Kulibali je bio precizan za 2:1, u 82. je Joša Vagoman pogodio za 2:2.

Kada je Đovani Rejna krajem drugog minuta sudijske nadoknade pogodio nakon gužve u kaznenom prostoru činilo se da je to-to, ali su igrači Borusije uspeli da ispuste pobedu pošto je Silas na gotovo preslikan način pogodio za 3:3.

Kako je i Bajern odigrao nerešeno protiv Hofenhajma, Borusija je propustila možda i poslednju šansu da preskoči najvećeg rivala na čelu Bundeslige.

Bajern je poveo u 17. minutu golom Benžamena Pavara, a izjednačenje i bod Hofenhajmu doneo je Andrej Kramarić u 71. minutu.

Tim iz Minhena je i dalje prvi na tabeli sa 59 bodova, dok je Hofenhajm na 13. poziciji sa 29 osvojenih bodova.

Fudbaleri Lajpciga su na svom terenu pobedili Augsburg sa 3:2.

Poveo je Augsburg golom Anrea Majera u petom minutu, ali je Lajpcig potom za 25 minuta tri puta zatresao mrežu gostujućeg tima – Kevin Kampl u 10, Timo Verner u 32. i 35. minutu. Konačnih 3:2 postavio je Ruben Vargas u 82. minutu.

Lajpcig je treći tim lige sa 51. bodom, dok je Augsburg 14. na tabeli sa 29 bodova.

Fudbaleri Kelna i Majnca su odigrali nerešeno 1:1. Majnc je poveo u 17. minutu preko Ludovika Ažorka, a izjednačio je Dejan Ljubičić u 51. minutu. Ekipa Majnca je sedma na tabeli sa 42 boda, dok je Keln 11. sa deset bodova manje.

Poslednji meč dana između Borusije iz Menhengladbaha i Ajntrahta u Frankfurtu okončan je rezultatom 1:1.