Nemanja Miletič, Foto: Partizan

Fudbaleri Partizana u sredu od 14.00 igraju treći meč na pripremama u Turskoj, a rival će biti Dinamo iz Moskve.

U prve dve pripremne utakmice, crno-beli su ostvarili polovičan učinak. Prvo je savladan Tikveš iz Makedonije rezultatom 2:1, a onda je usledio poraz od ekipe Bašakšehira sa 1:0

Taj meč je prošao u senci teške povrede Danila Pantića koji je oštetio prednje ukrštene ligamente.

Crno-beli su u međuvremenu doveli pojačanje u vidu još jednog povratnika Marka Jevtovića.

Aleksandar Stanojević je odlučio da protiv Moskovljana zaigra ofanzivno i izvede sledeći sastav: Aleksandar Popović, Slobodan Urošević, Igor Vujačič, Nemanja Miletić, Marko Živković, Saša Zdjelar, Miloš Jojić, Lazar Marković, Samed Baždar, Nemanja Jović i Marko Milovanović.

Na teren se posle duže pauze vraća i Lazar Marković.

Iako je Partizan krenuo da napada, Dinamo je već u prvom pokušaju došao do gola. Fomin je izveo slobodan udarac, a živi zid je očajno reagovao i lopta je po zemllji prošla i pogodila stativu i odbila se u mrežu pored nemoćnog Popovića.

Crno-beli su posle primljenog gola imali nekoliko šansi. Dva puta je promašivao Vujačić sa peterca posle kornera, a dobru priliku je imao i mladi Marko Milovanović. Stanojević je u nastavku uveo Rikarda, Meniga i Natha umesto Milovanovića, Baždara i Markovića.

Rikardo je već u prvoj akciji imao dobru šansu, ali je njegov udarac završio pored gola za nekoliko santimetara.

Nskon toga je sjajni napadač isčačkao loptu posle loše intervencije golmana gostiju i smestio je u mrežu, ali je sudija poništio gol zbog navodnog faula.

Ta inicijativa se isplatila. Pose velike gužve u 65. minutu utakmice, Natho je smestio loptu glavom u prazn gol, nakon pokušaja Rikarda i jedne prečke.

Posle gola je popustio pritisak Partizana, pa je Dinamo pokupavao da ugrozi gol crno-belih.

Nakon što je pao tempo meča gosti su uspeli da dođu do gola. U 87. minutu je posle korneran jedan darac gostiju prošao kroz šumu nogu i završio u mreži za novu prednost ruske ekipe.

Do kraja meča nije bilo prilika, pa su crno-beli uprkos dobroj igri izgubili drugi meč u nizu na pripremama.

BONUS VIDEO Jevtović: Najlepše je u crno-belom, možemo protiv Sparte