Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Brajtona rezultatom 2:1 (1:1) u meču 30. kola Premijer lige.

Fudbaleri Brajtona su poveli u drugom minutu golom Denija Velbeka, ali je Liverpul izjednačio u 27. minutu pogotkom Luisa Dijaza.

Bilo je veoma dinamično, igralo se sa mnogo prilika, a pobedu ekipi sa „Enfilda“ doneo je Mohamed Salah u 65. minutu.

Liverpul se nalazi na prvom mestu na tabeli Premijer lige sa 67 bodova iz 29 utakmica, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Šefild junajted.

Fudbaleri Brajtona su trenutno na devetoj poziciji na tabeli Premijer lige sa 42 boda, a u narednom kolu gostovaće Brentfordu.

Izabranici Jirgena Klopa tako su nastavili pohod ka tituli i još samo devet utakmica ih deli od velikog slavlja.

PREMIJER LIGA, 30. kolo

Liverpul – Brajton 2:1 (1:1)

(Dijaz 27, Salah 65 – Velbek 2)

17.30 Mančester siti – Arsenal

Njukasl – Vest Hem 4:3 (1:2)

(Isak 6. penal, 77. p, Barns 83, 90, ck. Gordon 90+4 – Antonio 21, Kudus 45+10, Bouven 48)

Bornmut – Everton 2:1 (0:0)

(Solanke 64, Kolmen 90+1 autogol – Beto 87)

Čelsi – Barnli 2:2 (1:0)