Nastavlja se velika borba u Engleskoj.

Fudbaleri Liverpula i Arsenala podelili su bodove u derbi meču 30. kola engleske Premijer lige, pošto se utakmica završila rezultatom 2:2.

Golove za Liverpul postigli su Mohamed Salah u 42. i Roberto Firmino u 87. minutu, dok Egipćanin u 52. minutu nije iskoristio penal.

Strelci za Arsenal bili su Gabrijel Martineli u osmom i Gabrijel Žezus u 28. minutu, dok su u nadoknadi drugog dela imali veliku priliku iz kontranapada, ali je Martineli poslao loš pas i golman Liverpula Alison je uspeo da lako otkloni opasnost.

Arsenal je trenutno prvi na tabeli Premijer lige sa 73 boda, dok je Mančester drugi sa šest bodova manje i utakmicom manje. Liverpul je osmi sa 44 boda i vodiće veliku borbu za plasman u Ligu šampiona.

Arsenal će u narednom kolu gostovati Vest Hemu, dok će Liverpul igrati sa Lidsom.

Fudbaleri Kristal Palasa ranije danas savladali su u gostima Lids 5:1.

Sautempton – Mančester siti 1:4 (0:1)

(Mara 72 – Haland 45, 68, Griliš 58, Alvarez 74. p)

Lids – Kristal Palas 1:5 (1:1)

(Bamford 21 – Gehi 45+1,  Aju 53, 77, Eze 55, Eduard 69)

Liverpul – Arsenal 2:2 (1:2)

(Salah 42, Firmino 87 – Martineli 8, Žezus 28)

BONUS VIDEO Neverovatna greška golmana Borusije, primljen gol sa pola mogao bi da košta titule