Qarabag Agdam - Lech Poznan Foto:Press Focus / Zuma Press / Profimedia

Nastavljene kvalifikacije za Ligu šampiona.

Renvaš utakmicama prvog kola nastavljene su kvalifikacije za Ligu šampiona, a poznato je prvih devet učesnica druge runde.

Najveće iznenađenje napravila je ekipa Karabaga iz Azerbejdžana, koja je nakon poraza u Poljskoj od 1:0 prosto pregazila šampiona ove zemlje, Leh, i sa ubedljivih 5:1 obezbedila prolaz u narednu fazu.

Da stvar bude još bolnija po ekipu iz Poznanja, Kristofer Velde je već u prvom minutu utakmice doneo prednost gostima, pre nego što se ekipa Karabaga razgoropadila i do kraja prvog poluvremena poravnala na 2:2 ukupnim rezultatom, a potom u drugom sa još tri gola došla do ubedljivog prolaza dalje.

U narednu fazu prošli su Ludogorec pobedom od 3:0 ukupnim rezultatom nad Sutjeskom, zatim Didelanž iz Luksemburga, koji je u revanšu bio bolji od Tirane sa 2:1 i ukupnim skorom 3:1 obezbedio dalje učešće, zatim švedski Malme koji je protiv islandskog Vikingura odigrao fantastičan dvomeč u kom je viđeno 11 golova, a Šveđani sa 6:5 stigli do druge runde.

U drugom kolu će igrati i litvanski Žalgiris, koji je sa ukupnih 2:1 posle produžetka bio bolji od Balkanija sa tzv. Kosova, zatim Helsinki (nakon penala izbacio RFS), Šamrok je sačuvao 3:0 iz prve utakmice protiv Hibernijansa, Škupi je „preživeo“ gostovanje na Gibraltaru, gde su izgubili sa 2:0, iako su prvi meč završili sa 3:0, dok je Šerif iz Tiraspolja sa 1:0 savladao Zrinjski na svom terenu.