Lazio vs AZ Alkmaar Foto:REUTERS/Alberto Lingria

Preokret za veliku pobedu.

Fudbaleri AZ Alkmara izborili su veliku pobedu rezultatom 2:1 na gostovanju favorizovanom Laciju u prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija.

Lacio predvođen srpskim reprezentativcem Sergejem Milinkovićem-Savićem na samom početku imao je inicijativu, koju je krunisao ranim golom u 18. minutu. Strelac je bio Pedro, a asistent Matija Zakanji.

Međutim, od tog trenutka, holandska ekipa izgledala je bolje na terenu. Nizali su se napadi, a u finišu prvog dela susreta Vangelis Pavlidis je izjednačio rezultat na sistenciju Hespera Karlsona.

U nastavku, ponovo je Lacio zaigrao znatno odlučnije, ali to nije donelo rezultat. Mađar srpskog porekla Miloš Kerkez doneo je pobedu AZ Alkmaru postavivši konačnih 1:2 u 62. minutu.

Italijanska ekipa pokušaće da u revanšu 16. marta nadoknadi ovaj rezultatski zaostatak.

21.00 Leh Poznanj – Đurgarden

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa