Fudbaleri Lidsa pobedili su na svom terenu Totenhem sa 3:1 u utakmici 35. kola Premijer lige.

Lids je poveo u 13. minutu golom Stjuarta Dalasa, a izjednačio je Son Hjun Min u 25. minutu. Domaći su ponovo poveli u 42. minutu golom Patrika Bemforda, a pobedu je obezbedio Rodrigo pogotkom u 85. minutu.

Fudbaler Totenhema Hari Kejn postigao je dva gola, ali su posle upotrebe VAR tehnologije oba poništena zbog ofsajda.

Lids je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede, a posle 15. trijumfa u ligi zauzima deveto mesto na tabeli sa 50 bodova.

Totenhem je pretrpeo 11. poraz i šesti je na tabeli sa 56 bodova, dva više, ali i dve utakmice više od Liverpula koji je sedmi.

Ovim porazom Totenhem ostao na pet bodova manje uz meč manje od Čelsija, koji je četvrti, pa je, s obzirom na to da je do kraja Premijer lige ostalo još tri kola, potrebno pravo čudo da bi „pevci“ obezbedili jedno od prva četiri mesta i zaigrali u elitnom takmičenju.