Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su na svom terenu Bohum sa 4:0, u meču 16. kola Bundeslige.

Tri gola za Bajer je postigao Patrik Šik iz penala u 30, 32. i prvom minutu nadoknade poluvremena. Konačan rezultat postavio je Viktor Bonifejs golom u 69. minutu.

Bajer je prvi na tabeli sa 42 boda, četiri više i utakmicom više od minhenskog Bajerna.

U narednom kolu, Bajer će gostovati Augzburgu, dok će Bohum dočekati Verder.

Tokom istog termina, Bajern je u gostima pobedio Volfsburg sa 2:1.

Strelci za Bajern bili su Džamal Musijala u 33. i Hari Kejn u 43. minutu. Gol za Volfsburg postigao je Maksimilijan Arnold u prvom minutu nadoknade poluvremena.

U ostalim mečevima, Ajntraht je kao domaćin pobedio Borusiju Menhengladbah sa 2:1, Hajdenhajm je na svom terenu savladao Frajburg sa 3:2, dok je domaću pobedu zabeležio Štutgart savladavši Augsburg sa 3:0.