Povratak klupskim obavezama.

Fudbaleri Lestera plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa, pošto su u gostima pobedili Milton Kejns Dons sa 3:0.

Pobedu Lesteru doneli su Jiri Tilemans u 18, Ajose Peres u 29. i Džejmi Vardi u 50. minutu.

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Njukasl koji je na svom terenu slavio protiv Bornmuta sa 1:0, autogolom Markosa Senesija u 67. minutu.

Vulverhempton je na svom terenu pobedio Gilingem sa 2:0, a strelci su bili Raul Himesen sa penala u 77. i Rajan Ait Nuri u 91. minutu.

Fudbaleri Sautemptona su na domaćem terenu bili bolji od Linkolna sa 2:1. Trećeligaš je poveo autogolom golmana Gevina Bazunua u drugom minutu, ali je Sautempton preokrenuo rezultat golovima Čea Adamsa u 25. i 74. minutu.

U sredu se sastaju Blekburn – Notingem Forest, Čarlton – Brajton i Mančester Junajted – Barnli, dok je derbi ove runde takmičenja između Mančester Sitija i Liverpula na programu u četvrtak.