Fudbaleri Legije iz Varšave pobedili su Lester sa 1:0. To je poljskoj ekipi druga pobeda u dva kola ovogodišnje Lige Evrope.

Lester je možda imao nešto više od igre, kontrolisao posed i imao više udaraca ka golu, međutim domaćin se junački branio i na kraju odbranio minimalnih 1:0.

Gol odluke postigao je Emreli u 31. minutu utakmice nakon solo akcije i šuta sa ivice šesnaesterca.

Fudbaler Lestera Ajoze Perez postigao je gol u 49. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Trener gostiju Brendan Rodžers u igru je uveo Medisona, Barnsa, Lukmana i Džejmija Vardija, ali ništa nije pomoglo da se postigne izjednačujući pogodak.

Legija je u nadoknadi vremena imala priliku i da povisi prednost, ali je Pekart šutirao preko gola iz izgledne pozicije.

U drugom meču ove grupe Napoli je na svom terenu poražen od Spartaka iz Moksve sa 3:2 u veoma uzbudljivom meču.

Napolitanci su prvi stigli do prednosti i do već u prvom minutu, kada je mrežu gostiu pogodio Elmas.

Ipak, peh za italijanski tim dogodio se sredinom prvog poluvremena kada je Marko Rui nakon grubog starta dobio direktna crveni karton, pa je Napoli morao utakmicu da nastavi sa desetoricom.

Cenu toga morao je da plati Lorenco Insinje, koji je odmah izašao iz igre da bi ustupio mesto defanzivcu Malkuiju.

Spartak je u drugom poluvremenu preuzeo inicijativu, a prvi gol stigao je preko Kvinsija Promesa u 55. minutu.

Potpuni preokret usledio je nakon gola Ignjatova u 80. minutu, da bi Promes u 90. minutu zapečatio sudbinu Napolija.

Nadu domaćinu dao je Viktor Osimen golom u četvrtom minutu nadoknade utakmice, ali vremena za nešto više nije bilo.

Napoli je sada treći sa samo jednim bodom iz dve utakmice, dok je Spartak drugi sa tri poena.

Što se ostalih utakmice tiče, pobede su zabeležili uglavnom svi favoriti (Lion, Ajntraht, Lion, PSV…), dok su Real Sosijedad i Monako u derbiju kola remizirali – 1:1.