Veliki trijumf "neboplavih".

Fudbaleri Lacija savladali su Napoli u meču 25. kola Serije A rezultatom 1:0 i tako bar delimično „zakuvali“ borbu za šamponsku titulu u Italiji.

Tim iz Napulja je Rimljane dočekao sa namerom da napravi novi korak ka dugo čekanom „skudetu“, o čemu svedoči i velika inicijativa tokom većeg dela meča, pa su iz minuta u minut ređali opasne napade pred golom gostiju, ali nisu uspeli da pogode mrežu rivala, iako su uputili čak 14 udaraca, od čega su doduše samo dva išla u okvir.

Sa druge strane, Lacio je u drugom poluvremenu imao ukupno dva pokušaja, od čega je jedan išao u okvir gola i u njemu i završio. Dočekao je jednu odbijenu loptu Matijas Vesino, raspalio sa ivice kaznenog prostora i gotovo pocepao mrežu Napolija za 1:0.

Do kraja meča nisu uspeli da dođu do gola domaći, dok je Lacijo, sa Sergejem Milinković-Savićem na terenu svih 90 minuta, zabeležio veliku pobedu kojom je prišao Napoliju na 17 bodova minusa, uz meč više od Intera i Milana, koji imaju i po bod manje od Rimljana.