Fudbaleri Bolonje pobedili su Lacio sa 3:0 u meču sedmog kola italijanske Serije A na svom terenu.

Lacio se nije dobro proveo na gostovanju, što zbog činjenice da je četa Siniše Mihajlovića proradila kada je „nebesko-plavima“ najmanje odgovaralo, što zbog crvenog kartona za Frančeska Aćerbija.

Bolonja je povela u 14. minutu golom Muse Baroua, kome je dobro asistirao Artur Teate, dok je Belgijanac duplirao prednost na asistenciju Baroua samo tri minuta kasnije.

To su bili presudni trenuci krize koje je Bolonja iskoristila i kaznila da bi došla do sva tri boda.

Pobedu je u nastavku samo potvrdio Aron Hiki, dok je Barou upisao svoju drugu asistenciju u 68. minutu utakmice.

U tim momentima Sergej Milinković-Savić već je bio van igre, iz koje je izašao u 58. minutu, nedugo nakon što je dobio žuti karton.

Aćerbi je svom timu samo otežao posao kada je pokazao srednji prst u momentima kad je već imao žuti karton, te je Lacio ostao bez šanse za čudo i preokret.

Lacio sada ima 11 bodova na sedmom mestu Serije A, dok Bolonja zauzima dve pozicije ispod, ali ima identičan broj bodova kao i Rimljani.

Serija A, 7. kolo:

Bolonja – Lacio 3:0 (2:0)

(Barou 14, Teate 17, Hiki 68)

Sampdorija – Udineze 3:3 (1:2)

(Larsena 24. ag, Kvaljarela 48. p, Kandreva 69 – Perejre 15. minutu,  Beto 44, Forestijeri 84.)

Verona – Specija 4:0 (3:0)

(Simeone 4, Faraoni 15, Kaprari 42, Besa 71 )

Fjorentina – Napoli 1:2 (1:1)