Fudbaleri Viljareala i Sevilje odigrali su na stadionu "De la Keramika" nerešeno, 2:2 u utakmici 31. kola La lige.

Bio je to poprilično zanimljiv meč u kojem je domaći tim na poluvremenu imao prednost od 2:1, ali su gosti iz Andaluzije uspeli da zaigraje bolje u nastavku i stignu do boda.

Viljareal je tako posle tri uzastopne pobede odigrao nerešeno, dok je Sevilji, koja se takođe bori za poziciju koja vodi u Ligu šampiona, ovo bio četvrti remi u poslednjih pet mečeva za bodove.

Viljareal je poveo u 18. minutu, posle centaršuta sa desne strane, Anguisa je loptu zahvatio glavom, golman Vaclik je odbio loptu, ali pravo na nogu Paka Alkasera koji je bio nepogrešiv – 1:0.

Sevilja je izjednačila u 39. minutu, Eskudero se iznenada, sa nekih 20 metara, iskosa sa leve strane odlučio na šut, pogodio je levi donji ugao za 1:1.

U četvrtom minutu nadoknade prvog dela, domaćin je opet poveo, a strelac je bio Pau Fransisko Tores i to na asistenciju Santija Kazorle, da bi gosti do izjednačenja stigli u 63. minutu.

Hezus Navas je bio asistent, a Munir El Hadadi je volej udarcem sa desetak metara iskosa bio precizan.

Posle ovog kola, Sevilja je na trećem mestu sa 53 boda, dok je Viljareal šesti sa pet bodova manje.