Pobede Viljareala i Atletik Bilbaa.

Fudbaleri Viljareala savladali su Đironu u gostima 2:1 u 35. kolu španse La lige. Jeremi Pino doveo je u prednost „žutu podmornicu“ u devetom minutu. David Lopez doneo je egal u 24. minutu.

U međuvremenu je ušao u igru sa klupe u redovima gostiju i postigao odlučujući gol u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Nakon ove pobede, Viljareal je peti na tabeli sa 60 bodova i još uvek je u igri za plasman u Ligu šampiona, dok je Đirona osma sa 48 bodova.

Atletik Bilbao je na svom terenu bio bolji od Selte Vigo 2:1. Inaki Vilijams je doneo prednost domaćima već u petom minutu. Jorgen Larsen je izjednačio u 50. minutu, četiri minuta nakon toga ponovo je Bilbao došao do prednosti preko Aleksa Berengera.

Bilbao je sedmi sa 50 bodova i u zoni je koja vodi u Evropu, dok je Selta 14. sa 39 bodova.