Fudbaleri Pari Sen Žermena prvi su finalisti Kupa Francuske. Izabranici trenera Tomasa Tuhela slavili su ubedljivo kao gosti protiv ekipe Liona (5:1).

Bila je to prava mala rapsodija u poslednje vreme sve češće kritikovanog reprezentativca Kilijana Mbapea, koji je postigao tri gola za goste iz Pariza.

Ipak, iako deluje da su do pobede i finala došli lako, na terenu je bilo drugačije, jer je PSŽ tek posle isključenja Brazilca Fernanda Markala u 64. minutu uspeo da preokrene i dođe do pobede.

Lion je poveo u 11. minutu preko Martina Terijea, ali je tri minuta kasnije posle kornera koji je izveo Lajvin Kurzava, Mbape sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Mučio se PSŽ, Kavaniju je gol poništen, a u 43. minutu je pogodio i stativu, da bi u 61. minutu pošto je igrao rukom, Markal bio isključen.

Precizan je iz jedanaesterca bio Nejmar (1:2), da bi potom Mbape u 70. minutu postigao prelep gol.

Krenuo je od svog kaznenog prostora ka golu protivnika, prešao sve prepreke i snažnim udarcem zatresao mrežu za 1:3.

Pablo Sarabija u 82. minutu bio je snalažljiv u gužvi pred golom domaćina, da bi Mbape u drugom minutu nadoknade rutinski sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu za konačnih 1:5.

U drugom polufinalu, u četvrtak 5. marta od 20.55 sastaju se Sent Etjen i Ren.