Fudbaleri Volfsburga savladali su Ajntraht iz Frankfurta rezultatom 2:1 u premijernoj utakmici 11. kola nemačke Bundeslige.

Meč je rešen u poslednjih pola sata, a prva dva gola postignuta su sa bele tačke.

Prvi su poveli gosti nakon što im je posle VAR intervencije dosuđen penal. Bas Dost je bio precizan za u vođstvo u 63. minutu, da bi Volfsburg je stigao do izjednačenja pogotkom Vouta Veghorsta sa penala u 77, nakon što je igrač Ajntrahta Štefan Ilsanker igrao rukom u svom šesnaestercu.

Veghorst je u 88. minutu na proigravanje Ksavera Šlagera postigao svoj drugi gol za konačnih 2:1

Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za goste iz Frankfurta. Ajntraht posle 11 utakmica zauzima deveto mesto sa 13 bodova, dok se Volfsburg trenutno četvrti sa 21 osovjenim bodom.