Fudbaleri Njukasla i Totenhema igrali su u nedelju nerešeno 2:2, u 30. kolu Premijer lige, dok je Sautempton pobedio tim Barnlija sa 3:2.

Njukasl je poveo golom Žoelintona u 28. minutu, ali je Hari Kejn do poluvremena doneo preokret timu Žozea Murinja. Kejn je golove davao u 30. i 34. minutu.

Njukasl je na svom stadionu ipak uspeo da osvoji bod, a izjednačujući pogodak u 85. minutu postigao je rezervista Džozef Vilok.

Totenhem je peti na tabeli sa 49 bodova, dok Njukasl ima 29 i na 17. je mestu u engleskom prvenstvu.

Ovakvim greškama svakako „pevci“ ne učvršćuju svoje argumente da zadrže jednog od najboljih špiceva na svetu, a već neko vreme se piše o tome da Kejn možda ide iz kluba.

Ranije u toku dana, Sautempton je pobedio ekipu Barnlija. Kris Vud i Matej Vidra su u 12. i 28. minutu doneli prednost Barnliju, ali je domaćin uspeo da izjednači već do poluvremena.

Strelci za Sautempton su bili Stjuart Armstrong i Deni Ings, dok je konačan rezultat u 66. minutu postavio Nejt Redmond na asistenciju Tea Volkota.