EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Za primer svima...

Fudbaleri Borusije Dortmund deklasirali su Frajburg sa 5:1 na svom terenu u meču 19. kola nemačke Bundeslige.

Gosti su od 17. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Kilijan Sidija.

Ekipa iz Dortmunda to koristi i u 26. minutu golom Nika Šloterbeka dolazi do vođstva. Do kraja poluvremena Frajburg je uspeo da izjednači preko Lukasa Helera u 45. minutu.

U nastavku meča Borusija Dortmund je zaigrala bolje, a strelci za četvrtu uzastopnu pobedu bili su Karim Adejemi u 48, Sebastijan Ale u 51, Julijan Brant u 69. i Đovani Rejna u 82. minutu.

Ovo je bio poseban dan za Sebastijana Alea, koji je uspeo da se domogne prvog gola za Dortmund na zvaničnim utakmicama.

Ale je nedavno pobedio rak testisa, brzo se oporavio i vratio na teren, a nakon 178 minuta igre za Borusiju ima po gol i asistenciju.

Ovaj dan će Ale zauvek pamtiti, jer je baš danas Svetski dan borbe protiv raka.

Borusija Dortmud posle četvrte vezane pobede zauzima treće mesto sa 37 bodova, a Frajburg je šesti sa 34 boda.

Naredni meč Borusija Dortmund igra na gostovanju protiv Verdera, dok Frajburg dočekuje Štutgart.

Ovaj dan će pamtiti i srpski reprezentativac Erhan Mašović, koji je uspeo da postigne gol za Bohum u ubedljivoj pobedi nad Hofenhajmom na domaćem terenu.

Domaća ekipa je povela u 22. minutu preko Filipa Hofmana, rezultat osam minuta kasnije povećava Filip Forster, dok se u 40. minutu u strelce upisao bivši igrač Partizana Takuma Asano.

Hofenhajm je smanjio golom Kristofa Baumgartnera u 49. minutu, da bi srpski fudbaler Erhan Mašović u 69. minutu postigao novi pogodak za domaći tim.

Drugi gol za goste postigao je Munas Dabur u 77. minutu, a šest minuta kasnije konačnih – 5:2 postavlja Moric Brošinski.

Hofenhajm je na 14. mestu sa 19 bodova, dok sa istim učinkom Bohum zauzima 15. mesto.

U istom terminu Keln i Lajpcig su remizirali 0:0, Ajntraht je savladao Hertu sa ubedljivih 3:0, dok je Union Berlin bio bolji od Majnca sa 2:1.