Fudbaleri Mančester sitija pobedili su kao gosti Njukasl rezultatom 3:2 u derbi meču 21. kola Premijer lige.

Mančester siti je na stadionu „Sent Džejms Park“ poveo u 26. minutu. Bernardo Silva je postigao prelep gol udarcem petom posle dodavanja Kajla Vokera.

Njukasl je preokrenuo za samo dva minuta. Aleksander Isak je poravnao posle dodavanja Bruna Gimaraeša u 35, a u 37. minutu Entoni Gordon je posle kontranapada dao gol za vođstvo „svraka“.

Preokret „građana“ je počeo u 69. minutu, kad je na teren ušao Kevin de Brujne.

Belgijanac je u 74. minutu izjednačio, a zatim u prvom minutu nadoknade asistirao takođe rezervisti i novom heroju Oskaru Bobu za pobedonosni gol gostiju.

Mančester siti je sad drugi na tabeli sa 43 boda, dva manje od lidera Liverpula, koji takođe u ovom trenutku ima 20 odigranih utakmica.