EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Opet se mučila "stara dama", ali je ipak stigla do tri boda

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima ekipu Lećea sa 1:0, u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Pobedu Juventusu doneo je 21-godišnji Nikolo Fađoli sjajnim pogotkom u 73. minutu. Ovo je prvi gol Fađolija u Seriji A. Inače, Fađoli je u igru ušao tek na poluvremenu umesto Vestona Mekenija. Njemu je za gol asistirao 19-godišnji Samjuel Iling, koji je zamenio Filipa Kostića u 72. minutu.

Juventus je upisao šestu pobedu u Seriji A, treću u nizu bez primljenog gola, i trenutno je šesti na tabeli sa 22 boda, dok je Leće na 17. poziciji sa osam bodova.

Fudbaler Juventusa i srpski reprezentativac Dušan Vlahović propustio je ovaj meč zbog povrede i još uvek nije poznato kada će se vratiti na teren

Ekipu Juventusa u narednom kolu italijanskog šampionata očekuje derbi protiv Intera na domaćem terenu, dok će Leće gostovati Udinezeu.

U prvom meču subotnjeg programa u Seirji A, Napoli je demonstrirao silu protiv Sasuola, te je slavio sa 4:0.

Tri gola je postigao Viktor Osimen, dok je Kviča Kvaratšelija imao dve asistencije i pogodtak.

Napoliju je ovo bio 17. meč uzastopno ove sezone na kom nije poražen. Tim iz Napulja trenutno ima 32 boda u Seirji A, te je prvi na tabeli, a uz to u Ligi šampiona ima takođe svih pet pobeda u grupi.

Sasuolo je trenutno na devetom mestu, ali je moguće da dodatno padne nakonmečeva u nedelju.