Suvereni šampion Italije, ekipa koja vlada Apeninima - Juventus, neočekivano se sapleo na gostovanju Beneventu - 1:1 (1:1) u devetom kolu Serije A.

Rešio je trener „stare dame“ Andrea Pirlo da ekipu pošalje na teren bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda, kojem je bio neophodan odmor, ali mu se to žestoko obilo o glavu.

Juventus je poveo preko Alvara Morate u 21. minutu na asistenciju Kijeze, ali je Leticija u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena uspeo da izjednači rezultat.

Juventus je bio bez Kristijana Ronalda, a vodio je na gostovanju od 21. minuta golom Alvara Morate.

Pokušao je šampion Italije u nastavku sa tri izmene da dođe do sva tri boda protiv ekipe koja je na 12. mestu na tabeli, ali bezuspešno. Ušli su Bentakur, Kuluševski i Bernardeski umesto Artura, Remizija i Kijeze, ali je ostao na snazi rezultat posle prvih 45 minuta igre.

Torinska „stara dama“ je peta sa 17 osvojenih bodova, Benevento ih ima 10 iz devet utakmica.