Velika pobeda.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu ekipu Lacija sa 3:0, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Torinski klub je poveo u 43. minutu preko Mojzea Kina, koji je iskoristio istrčavanje golmana Ivana Provedela i lobovao ga.

U 54. minutu ka golu Lacija šutirao je srpski fudbaler Filip Kostić, a njegov udarac brani Provedel. Ipak u nastavku akcije lopta dolazi do Kena, koji postiže drugi gol.

Konačan rezultat postavio je u 90. minutu Arkadijuš Milik, nakon asistencije Federika Kijeze.

Kostić je za Juventus igrao do 65. minuta, a Sergej Milinković-Savić je za Lacio igrao do 78. minuta, nakon čega je ispraćen aplauzima od strane navijača oba kluba.

Juventus je preuzeo treće mesto sa 31 bodom, dok je Lacio posle prvog ovosezonskog poraza na gostovanju u Seriji A, na četvrtom mestu sa bodom manje.

Serija A se nastavlja početkom januara. Juventus će u sledećem meču gostovati Kremonezeu, a Lacio gostuje Lečeu.

Serija A, 15. kolo

Atalanta – Inter 2:3 (1:1)

(Lukman 24, penal, Palomino 77 – Džeko 36, 56, Palomino 62. ag)

Roma – Torino 1:1 (0:0)

(Matić 90+4 – Lineti 55)

Monza – Salernitana 3:0 (2:0)

(Karlos Augusto 24, Dani Mota 35, Pesina 74. penal)

Verona – Specija 1:2 (1:0)

(Verdi 30 – Nzola 53, 69)

Milan – Fjorentina 2:1 (1:1)

(Leao 2, Milenković 90+2 autogol – Barak 28)

Juventus – Lacio 3:0 (1:0)

(Kin 43, 54, Milik 89)

Napoli – Udineze 3:2 (2:0)

(Osimen 15, Zjelinski 31, Elmas 58 – Nestorovski 79, Samardžić 82)

Sampdorija – Leće 0:2 (0:1)

(Kolombo 45+1, Banda 83)

Bolonja – Sasuolo 3:0 (1:0)

(Ebišer 30, Arnautović 50, Ferguson 78)

Empoli – Kremoneze 2:0 (0:0)

(Kambiađi 46, Parizi 88)

BONUS VIDEO Skinuo albanski dron i „ukrao“ gol Ronaldu, a supruga ga pitala kako će da žive