Fudbaleri Porta savladali su Juventus rezultatom 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Meč na stadionu „Dragao“ je već od samog starta loše krenuo po goste iz Torina.

Igrao se prvi minut kada je Rodrigo Betankur vratio kratku loptu ka golmanu Ščesnom, a poklon je iskoristio Mehi Taremi koji je doveo domaći tim u vođstvo.

Pehovi Juventusa nastavili su se u 35. minutu kada je zbog povrede van igre morao Đorđo Kjelini, a ništa bolji nije bio ni početak drugog poluvremena.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku kada je Porto posle vrlo lepe akcije po desnoj strani poveo sa 2:0.

Asistent je bio Vilson Manafa, a strelac Musa Marega.

Strelac drugog gola je u 66. minutu ustupio mesto u timu srpskom reprezentativcu Marku Grujiću.

Andrea Pirlo je u poslednjih pola sata u igru uveo Alvara Moratu i Arona Ramzija, a ofanziva se isplatila u 82. minutu kada je posle dodavanja Adrijena Rabioa pogodak postigao Federiko Kijeza.

Dva minuta kasnije Morata je izbio sam ispred golmana Porta Augustina Markisena, ali je Argentinac odbranio udarac španskog napadača, što je bila i poslednja prilika da Juventus eskivira poraz uoči revanš utakmice u Torinu.

Revanš meč na programu je devetog marta.