Fudbaleri Juventusa odigrali su nerešeno, 2:2 u prvom kolu Serije a protiv Udinezea, i to nakon velikog kiksa golmana "stare dame", te poništenog gola Kristijana Ronalda.

Juventus je vodio 2:0 golovima Paula Dibale i Kvadrada, ali su uspeli da ispuste tu prednost. Već u trećem minutu Dibala je rutinski realizovao šansu nakon pasa Bentakura, da bi Kvadrado 20 minuta kasnije solo akciju krunisao veoma lepim pogotkom za 2:0.

No,, u drugom delu krenuo je potop tima iz Torina. Prvo je Pereira sa penala primakao Udineze na gol minusa, da bi Delofeu sedam minuta pre kraja iskoristio grešu Vojčeha Ščešnog i doneo izjednačenje.

Juve je u četvrtom minutu nadoknade mogao do pobede, ali je pogodak Kristijana Ronalda poništen zbog ofsajda.

Portugalac je inače prvobitno odbio da igra, da bi nakon 60 minuta igre ipak ušao na teren.

Serija A, 1. kolo

Bolonja – Salernitana 3:2 (0:0)

(De Silvestri 59, 77, Arnautović 75, ck. Sorijano 51, ck. Šuten 88 – Bonacoli 51. penal, Kulibali 70, ck. Strandberg 34)

Udineze – Juventus 2:2 (0:2)

(Pereira 51. penal, Delofeu 84 – Dibala 3, Kvadrado 23)