EPA-EFE/Adam Vaughan

Sporan gol Junajteda je možda i rešio meč

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su gradskog rivala Siti rezultatom 2:1 i to nakon preokreta u 20. kolu Premijer lige.

U prvom poluvremenu viđena je veoma tvrda utakmica, Junajted je imao više šuteva, a Siti veći posed. Međutim, golova nije bilo.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugom delu utakmice, kada su „građani“ poveli sa 1:0 golom rezerviste Džeka Griliša u 60. minutu. Kevin De Brujne je uputio centaršut, a engleski reprezentativac se našao na pravom mestu u pravo vreme.

Činilo se da je Siti preuzeo kontrolu nad utakmicu, ali je onda usledio brzi šok u režiji fudbalera Junajteda.

Najpre je „sevnula“ kontra, Kazemiro je proigrao Rašforda koji je bio u ofsajdu, ali je on pustio loptu, koju je iz prve Bruno Fernandeš smestio u gol. Igrači Sitija su se pobunili, gol je najpre poništen, ali je sudija nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao na centar.

Samo dva minuta kasnije viđena je još jedna lepa akcija domaćih, Alehandro Garnaćo je asistirao, a Rašford lako matirao Edersona za konačnih 2:1.

Junajted se ovom pobedom uključio u borbu za titulu, pošto je trenutno na trećem mestu sa 38 bodova, samo jednim manje od Sitija. Prvi je i dalje Arsenal sa utakmicom manje i 44 boda.

„Crveni đavoli“ sledeću utakmicu igraju protiv Kristal Palasa, dok će Sitijev rival biti Vulverhempton.