Fudbaleri Real Madrida osvojili su 34. titulu prvaka Španije.

Madriđani su u 37. kolu La Lige savladali Viljareal i tako kolo pre kraja stekli nedostižnu prednost u odnosu na branioca titule Barselonu.

Real je do vođstva stigao u 29. minutu golom Benzeme koji je rutinski materijalizovao dodavanje Modrića u polukontri.

Francuski napadač bio je precizan i u 77. minutu kad je sa bele tačke udvostručio vođstvo i najavio šampionsko slavlje. Ipak, neizvesnost je u 84. minutu vratio Ibora koji je iskoristio centaršut Marija Gaspara sa desnog boka i glavom umanjio zaostatak.

Na kraju se ispostavilo da Valjadolid nema snage za više od počasnog gola, pa su Madriđani sa poslednjim sudijskim zviždukom počeli proslavu povratka na tron Španije i 34. titulu u klupskoj istoriji.

Srpski reprezentativac Luka Jović meč za šampionski trofej proveo je na klupi.

Izabranici Zinedina Zidana protiv Valjadolida su stigli do 26. prvenstvene pobede pa kolo pre kraja, uz osam remija i tri poraza, imaju 86 bodova, sedam više od prvog pratioca Barselone koja je na svom terenu poražena od Osasune 2:1.

Osasuna je povela u 15. minutu, a nadu Kataloncima vratio je Mesi u 62. Ipak, sve dileme razrešio je Tores u četvrtom minutu nadoknade golom za goste koji su od 77. minuta bili brojčano slabiji zbog isključenja Enrika.