Dejan Joveljić
Dejan Joveljić; Foto: Tanjug/AP Photo/Ringo H.W. Chiu)

Srpski fudbaler Dejan Joveljić postigao je gol za Los Anđeles Galaksi u porazu od gradskog rivala FK Los Anđelesa 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije MLS šampionata.

Joveljić je na teren ušao u 84. minutu, a samo minut bio mu je dovoljan da se upiše u strelce za 2:2.

Prethodno je Denis Buanga postigao dva gola za FK Los Anđeles, a prvi gol Galaksija bio je delo Samuela Grandsera.

Kristijan Arango doneo je u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena trijumf FK Los Anđelesu, koji će se za zvanje najboljeg na Zapadu MLS i plasman u finale boriti protiv pobednika duela između Ostina i Dalasa.

Dejan Joveljić odigrao je ove sezone 39 utakmica za Los Anđeles Galaksi i postigao 16 golova, ali sa izrazito malom minutažom.

Srpski napadač na terenu je proveo svega 1.270 minuta, što je 32,5 minuta prosečno po meču.

Joveljić je u SAD stigao u avgustu 2021. godine iz Ajntrahta za sumu od 3,5 miliona evra.

U drugom polufinalu će igrati Filadelfija i bolji iz duela Montreal Sitija i Njujork Sitija.