Cirih slavio protiv Jang Bojsa.

Fudbaleri Jang bojsa poraženi su od Ciriha rezultatom 3:1 u derbiju 15. kola švajcarskog šampionata tri dana pred meč protiv Crvene zvezde koji će odlučivati o tome ko će se iz Lige šampiona plasirati u Ligu Evrope.

Džonatan Okita u 7. i Nikola Katić u 28. minutu doneli su 2:0 Cirihu, a Mešak Elija je u 32. minutu postigao jedini gol za goste iz Berna. U 90+10. minutu Cirih je overio pobedu golom Bledijana Krasnićija.

Cirih je sada novi lider šampionata Švajcarske sa 30 bodova, dok Jang bojs ima 28, ali i utakmicu manje.

Crvena zvezda i Jang Bojs imaju po jedan bod u Ligi šampiona, ali je srpski šampion na trećem mestu trenutno zbog bolje gol-razlike. Duel šampiona Švajcarske i Srbije mogao bi da odluči o tome ko će biti trećeplasirani u grupi i sa tog mesta otići u nokaut fazu Lige Evrope.

Zvezda gostuje Jang Bojsu u utorak od 21 čas.