Foto EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Nastavljena potera.

Fudbaleri Intera pobedili su u Milanu ekipu Udinezea sa 3:1, u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

PROČIAJTE JOŠ...

Domaća ekipa je povela golom Romelua Lukakua u 20. minutu sa penala nakon gotovo šest meseci „posta“. Prethodni gol postigao je još u avgustu 2022. godine.

Slovenački fudbaler Sandi Lovrić je izjednačio u 43. minutu, da bi Inter pobedio golovima Henriha Mhitarijana u 73. i Lautara Martineza u 89. minutu.

Inter je na drugom mestu Serije A sa 47 bodova, 15 manje od vodećeg Napolija, a Udineze je na devetom mestu sa 30 bodova.

U narednom kolu Inter gostuje Bolonji, dok Udineze dočekuje Speciju.

Pobedu je zabeležio i Milan protiv Monce od 1:0 golom Mesijasa u 31. minutu meča.

Timovi iz „grada mode“ su tako nastavili poteru za Napolijem i zadržali makar teoretske šanse da se domognu Skudeta, s obzirom na to da Napolitanci posle 23 odigrane utakmice imaju 15 bodova viška od Intera, a 18 od Milana.