Zlatan Ibrahimović ponovo je obukao dres Milana nakon dva meseca pauze i pokazao zašto je jedan od najboljih igrača možda i u istoriji najvažnije sporedne stvari na svetu.

Milan je gostovao Kaljariju lišen pomoći velikog broja igrača poput Tea Ernandeza, Radeta Krunića, Anta Rebića, ali je tu bio Šveđanin da pokrpi sve „rupe“.

Iako oslabljen, Milan je krenuo u meč krajnje ofanzivno, i već posle pet minuta igre iznudio penal, a potom i pogodio za 1:0. Nastavio je fantastičan niz od devet mečeva na kojima je bio starter i postigao gol,

Igrao je Ibrahimović sjajno, ne samo u srcu napada već i u organizaciji, a početkom drugog dela rutinskom realizacijom rešio je pitanje pobednika nakon zakasnele reakcije Likojanisa, koji je prethodno skrivio i penal, pa je praktično sam bio uzrok poraza svog tima.

Na 16 minuta pre kraja meča Milan je ostao sa igračem manje nakon isključenja Selmekersa, ali je uspeo da sačuva mrežu i zabeleži vrednu pobedu.

U narednom kolu „rosonere“ očekuje duel sa Atalantom u jednom od većih testova za očuvanje prve pozicije na tabeli, dok je Kaljari prvi iznad zone ispadanja ali se nalazi u katastrofalnoj formi, vezao je pet poraza, i ima bod manje od Torina, a dva od poslednjeplasiranog Krotonea.