Reprezentacija Slovenije savladala je Hrvatsku u prvom kolu grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu rezultatom 1:0 i napravila veliko iznenađenje. Ovo je prva pobeda Slovenije u istoriji nad komšijama.

Slovenci su poveli već u 15. minutu preko Lovrića. Posle jedne izgubljene lopte na sredini terena Hrvata, domaći su krenuli u kontranapad, i odigrali nekoliko fantastičnih dodavanja. Lopta je došla do Lovrića iskosa sa desne strane koji preciznim udarcem u kontraugao savladao Livakovića.

Uzbudljivo je bilo u završnici drugog poluvremena kada je prvo Iličić zapretio golmanu Hrvatske, da bi samo dva minuta kasnije pokušao Vida na drugoj strani.

Hrvati su preuzeli inicijativu u drugom poluvremenu, ali je prvu priliku imao Šporara kada je Livaković krajnjim naporima uspeo da odbrani njegov udarac.

Hrvati su napadali, lai bez prave prilike do kraja utakmice. Slovenci su se dobro branili, a Oblak nije imao previše posla pa su domaći napravili veliko iznenađenje.

Slovenija u narednij rundi gostuje Rusiji, dok če Hrvatska rane pokušati da zaleči na svom terenu protiv Kipra.

Rezultati 1. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022.