Pobeda "građana".

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Vest Hem rezultatom 2:0 u utakmici 1. kola Premijer lige, a oba pogotka postigao je Norvežanin Erling Holan.

#related-news_0

No, pre postignutog pogotka Norvežanin se propisno obrukao. Odličan centaršut upućen je sa desnog boka, uspeo je Holan da se oslobodi čuvara, ali je u situaciji kada je ostalo samo da loptu prosledi u gol istu promašio, pa je u 21. minutu stajalo 0:0.

Vest Hem je u utakmicu ušao sa željom da pokuša da napravi iznenađenje i pobedom otvori sezonu na svom terenu, i izgledalo je na momente kao da to nije nemoguća misija, ali su nade rapršene u 36. minutu susreta.

Holan je dobio veoma lep pas u prostor, obišao Alfonsa Areolu, golmana Vest Hema, koji je malo pre toga zamenio Lukaša Fabijanskog, naterao ga na faul i sa bele tačke lagano pogodio za 1:0.

Prethodno, u strelce je mogao da se upiše i Kevin de Brujne, no njegov šut sa ivice kaznenog prostora je otišao pored gola.

„Čekićari“ su povremeno uspevali da dođu do kaznenog prostora Sitija, ali bez konkretne opasnosti po gol rivala, da bi višak prostora Siti iskoristio i u 65. minutu na veoma lep način stigao do dva gola prednosti. Sjajna akcija započela je sa polovine Sitija, u dva pasa Holan je izašao sam ispred Areole, namestio se sjajno i pogodio gol ekipe iz Londona.