Hari Kejn Foto: EPA-EFE/Isabel Infantes

Poraz Totenhema nakon preokreta.

Fudbaleri Brentforda savladali su Totenhem na gostovanju 3:1 u 37. kolu Premijer lige. Domaće nije uspeo da spasi ni sjajni Hari Kejn, koji je postigao jedini gol za svoju ekipu i oborio rekord Premijer lige.

On je postao jedini igrač koji je postigao gol na 25 različitih utakmica u sezoni.

Time je prestigao Mohameda Salaha koji je ostao na 24 utakmice u jednoj sezoni u kojima je tresao mreže.

Kejn je postigao gol iz slobodnog udarca u osmom minutu. U nastavku je Brentford zaigrao znatno konkretnije i to se isplatilo već u 50. minutu kada je Brajan Mbeumo izjednačio.

Odlični Kamerunac doneo je potpuni preokret gostima 12 minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Joan Visa u 88. minutu, a Mbeumo se ovog puta našao u ulozi asistenta.

Totenhem je nakon ovog poraza sedmi na tabeli sa 57 bodova i učešće u Evropi je pod velikim znakom pitanja. Za to je potrebno izboriti makar sedmo mesto na kraju. Brentford je deveti sa bodom manje od „petlova“.